Săptămâna „Implică-te în viața ta” la Școala Sfântul Silvestru

În cadrul săptămânii „Implică-te în viața ta”, în cadrul Școlii Gimnaziale Sfântul Silvestru au avut loc diverse activități prin care elevii au fost informați cu privire la efectele negative ale violenței, la semnificația bullyingului și la mijloace de prevenire ale oricăror tipuri de violență. Activitățile au fost derulate în cadrul orelor de dirigenție, Cultură Civică și de Educație Socială, iar elevii au avut prilejul chiar să discute cu un avocat specializat în acest tip de probleme.

Locație Strada Oltarului, nr.11, Sector 2, București Telefon 021.210.20.45 Email scoalasilvestru@yahoo.com Ore program unitate: 08:00-19:00; program cu publicul secretariat: 11:00-13:00.
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close