Școala Sfântul Silvestru dezbate!

În perioada martie-aprilie 2018, Școala Gimnazială Sfântul Silvestru a desfășurat mai multe dezbateri la care au fost invitați profesori, părinți ai elevilor, dar și reprezentanți ai sindicatelor, în cadrul Programului Școala Bucureșteană Dezbate. Printre subiectele dezbătute s-au regăsit și predarea – învățarea: modalități de proiectare și metode; educația pentru o viață sănătoasă (sport, nutritie, sanatate, prevenirea si combaterea violentei in scoli); rolul administrației locale prin instituțiile specializate în sfera educației, activitățile extrașcolare și nonformale; relația nonformal – formal; valorificarea experiențelor informale în scop educațional; recunoaștere, certificare și echivalare. Dezbaterile au fost moderate de directorul unității, doamna profesoară Liana Grama și de domnul profesor de istorie Doru Nicolae Grădinaru.

IMG_4217IMG_4372