Mărțișorul. Ieri. Azi.

În perioada 11.02 – 15.03.2019, clasele a V-a A și a VI-a A, coordonate de prof. metodist de limba engleză Cristina Băcanu, au participat la Proiectul Civitas „Mărțișorul. Ieri. Azi”, în parteneriat cu Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri„, Sector 1 (unitate aplicantă), alte școli și colegii bucureștene. Au fost organizate ateliere de creație literară și artistică, materializate prin elaborarea unor lucrări care au fost premiate în cadrul unei gale festive și expuse la Biblioteca Metropolitană și în școală, iar creațiile literare premiate au fost incluse în volumul proiectului. Participanți: elevi ai claselor a V-a A și a VI-a A, prof. Aureliana Grama, prof. Monica Maria Voicu, prof. Liliana Țigău, prof. Mircea Borcea, prof. Beatrice Dragnea, prof. Cristina Mateescu, prof. Doru Nicolae Grădinaru, părinți. Felicitări tuturor participanților!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s