Grădinița Sfântul Silvestru oferă oportunitatea copiilor de vârstă preșcolară de a avea un parcurs în unitatea noastră, având posibilitatea ulterior de a rămâne elevi ai școlii în care deja s-au acomodat. În vremuri în care mulți părinți optează pentru o grădiniță particulară, Școala Gimnazială Sfântul Silvestru oferă posibilitatea acomodării copiilor cu învățământul școlar în mod gratuit și de bună calitate. În cadrul grădiniței noastre, copiii pot interacționa cu învățătorii și cadrele didactice de la gimnaziu și pot avea activități mult mai diversificate și oportune, dar fiind apartenența grădiniței la o școală. Școala Sfântul Silvestru oferă posibilitatea parcurgerii celor mai importante etape ale vieții alături de noi: de la grădiniți până la clasa a VIII-a.

Cadrele didactice sunt bine pregătite și dornice să vă cunoască!

Grupa mijlocie: doamna Tănțica Cotan

Grupa mare: doamna Mariana Mihai

ACTE NECESARE PENTRU ÎNSCRIERE:

• COPIE CERTIFICAT NAȘTERE COPIL
  • COPIE BI/CI PĂRINȚI (MAMA, TATA)
  • COPIE HOTARÂRE JUDECĂTOREASCĂ (DACĂ ESTE CAZUL)
  • ADEVERINȚĂ DE LA LOCUL DE MUNCĂ PĂRINȚI (MAMA, TATA)
  • COPIE FIȘĂ MEDICALĂ (DE LA MEDICUL DE FAMILIE)
  • ADEVERIȚĂ MEDIC DE FAMILIE “APT ÎNSCRIERE GRĂDINIȚĂ”
  • DOCUMENTE CARE DOVEDESC ÎNDEPLINIREA CRITERIILOR DE DEPARTAJARE GENERALE SAU SPECIFICE (DACĂ ESTE CAZUL)

Vino și tu la gridinița noastră!

Secretariat: 021.210.20.45; scoalasilvestru@yahoo.com

doamna Mariana Mihai: 0727.223.392